Само напред, матуранти!

Зачувај ја магијата на
матурската вечер

НАРАЧАЈ ВЕДНАШ

Среќен брак!

Tвојот најубав ден,
совршено прераскажан.

Дознај повеќе

Направи колекција од
радосни спомени

Почни денес

албум со слики

Приказна за едно посебно пријателство.
Раскажана на ваш начин.

Разгледај

ПРОСЛАВИ ГИ МОМЕНТИТЕ НА ИНСПИРАЦИЈА И ЉУБОВ

Трансформирај ги дигиталните фотографии во прекрасни печатени спомени
Се вчитува...Нашите производи се изработуваат рачно, специјално за вас од моментот на вашата нарачка. Земете предвид дека секој производ има различно време на изработка пред да се предаде на курир службата. Затоа испланирајте да имате доволно време за да ви пристигне на вашата сакана адреса. Доколку сте врзани со датум за испорака тогаш ве молам контактирајте ме пред да нарачате.

Ве интересираат повеќе детали за доставата?Пишете на zdravo@marudibooks.com.Што велат за нас?

profile

Како страствен љубител на убавата фотографија сум во постојана потрага на начин на кој би ги сочувала најдрагите спомени.

Идејата, концептот и производите на @marudibooks се она што го барав и посакував за остварување на оваа приказна.

Совршениот подарок кој може да си го подарите, совршениот подарок кој трае засекогаш.

by_klincharova
profile

Преубава компактна фотокнига со висок квалитет, која на креативен начин ги покажува нашите посебни моемнти.

Прекрасно изгледа како декорација во нашата дневна соба и секогаш им паѓа во очи на гостите, бидејќи е далеку поинтересна од класичните албуми за слики.

Фотокнигата е совршен украс, а оваа ќе остане на нашите полици како најдраг спомен.

Ивана
profile

На едно место собрани вашите заеднички лудории, радости, патувања и доживувања.

Марудибук ги чува вашите мигови на среќа на едно место.

Маја
profile

Одлична и несекојдневна идеја за да се овековечат спомените.

Она што одобено мик се допадна е што буквално секоја фотографија може да се испринта без разлика на нејзиниот квалитет, со тоа секој знаечаен момент може да си го имате на едно место.

Одлична сликовница со врвен квалитет и изработка за да разбуди топли спомени на секое прелистување.

Слободанка
profile

Мемо-постерот од МарудиБукс е идеално решение за да ги зачуваме повеќето интересни моменти, драги луѓе, места и спомени на едно место.

Никогаш не поминува незабележано од пријателите кога доаѓаат и веднаш се бараат на него, па се потсетуваме на заедничкиот момент кога е направена фотографијата.

Искрена препорака за сите кои сакаат да ги разиграат ѕидовите со нешто поинтересно.

Викторија
profile

Прекрасна книгичка што ќе остане за спомен.

Колекција на фотографии од првата година на син ми.

Благодарам Марудибукс за изработката.

Павлина

MarudiTalks

Важноста на чувувањето спомени: Создавање фото-книга за првата година на вашето бебе

Првите моменти на секое бебе заслужуваат достојно да се зачуваат. Се надевам дека овие совети ќе ве инспирираат да создадете прекрасна фото-книга за првата година на вашето бебе со сите…

Прочитај повеќе…

Организирај ги фотографиите од мобилниот во годишен албум: Како да ги зачувате вашите спомени?

Спомените се нишките што ја плетат таписеријата на нашите животи. Тие се моментите за кои се држиме, искуствата што нè обликуваат и луѓето што ги сакаме. Спомените се невидливите траги…

Прочитај повеќе…

ВОДИЧ: Како да ги организирате дигиталните фотографии?

Кога ги разгледуваме нашите фотографии и го гледаме хаосот од дуплирани, матни, ненамерно сликнати фотографии...Она што ни се мота низ глава е “Ништо не можам да најдам...што убаво ќе беше…

Прочитај повеќе…

ЗОШТО МОРА ДА ГИ ИСПЕЧАТИТЕ ВАШИТЕ ФОТОГРАФИИ?​

Верувам сте слушнале милион пати дека е многу важно да се печатат фотографиите, но дали знаете ЗОШТО? 1. ТЕХНОЛОГИЈАТА Е НЕПОСТОЈАНА 2. JPG/JPEG ФАЈЛОВИТЕ СЕ РАСИПУВААТ ...

Прочитај повеќе…

10 БЕСПЛАТНИ АЛАТКИ ЗА ОБРАБОТКА НА ФОТОГРАФИИ – 2021

Еден од најчестите превиди кога се во прашање фотографиите е нивната обработка. Таа е особено важна кога ги припремате фотографиите за печатење. Најпопуларните алатки како Photoshop и Lightroom покрај високата…

Прочитај повеќе…

КАКО ДА ОДБЕРАМ ФОТОГРАФИИ ЗА ФОТОКНИГА?

Прашањето е: Кои се најважните? Кои се тие што ќе не вратат во моментот на случувањето откако ќе ги испечатиме во фотокнига? Често ни изгледа како премногу голема одговoрност, не можеме…

Прочитај повеќе…